top of page

DESTİNASYONLAR

YATINI SEÇ

TARİHİNİ BELİRLE

BROKERIN İŞLEMİNİ TAMAMLASIN

Karşınızda Dünyadaki En İyi 100 Destinasyon.

 

Herkes, her bir yerleşimin ne kadar mükemmel olduğu konusunda kendi aralarında saygılı bir şekilde mırıldanarak sıralamamıza katılıyor mu? Belki de değil. Bu internet.

Ama bu yüzden gezegeni temizledik, en iyi seyahat eden arkadaşlarımızdan, meslektaşlarımızdan ve kohortlarımızdan cevaplar talep ettik, okuyuculardan tutkulu memnuniyeti emdik, araştırdık, araştırdık ve inceledikten sonra nihayet kumu ayakkabılarımızdan çıkardık, salamurayı gözlerimiz ve gezegendeki en iyi plajlar için oldukça iyi bir rehber bir araya getirdik.

Şimdi size teslim ediyoruz. Bu listeyi, "daha fazla öneri" nin göz kamaştırıcı, turkuaz bir okyanusa atlayabileceğiniz bir öncül olarak düşünün. 100 plajınız sizi bekliyor:

100. Falassarna Beach , Girit, Yunanistan

Falassarna'daki kum hakkında en iyi şey? O kadar çok şey var ki, yabancılarla plaj minderi örtüşmesi oynama şansı çok az. Bu sahil dilimi arka arkaya beş plaj alır, ortası en popüler olanıdır, uçlarındaki olanlar yalnız güneş severler için daha iyidir.

Vurgu: Ağustos ayının ilk Cumartesi günü binlerce kişi Girit'in en büyük plaj partisine iner.

Hedef: Yunanistan

99. Portstewart Strand , Kuzey İrlanda

 

Yürüyüşçüler ve plaj sporcuları için bir plaj. Portstewart Strand'ın iki kilometresi, her aktiviteye (yüzme, ata binme, yürüyüş, sörf) özel bir bölge atfedilen son derece iyi, belki de biraz fazla titizlikle korunur.

Önemli Noktalar: 6.000 yaşında ve 100 feet yüksekliğindeki kumullar bölgeye hakimdir ve birçok vahşi yaşamı destekler.

98. Güvercin Noktası , Tobago, Trinidad ve Tobago

 

Güvercin Noktası, pound tarafından ekşi-sop dondurma satan büyüleyici yaşlı bayana kadar Karayipler plaj idealinin gerçek bir temsilidir.

Vurgu: Sazdan çatılı iskelesi, muhtemelen dünyanın en çok fotoğraflanan iskelesi.

 

97. Coffee Bay , Vahşi Sahil, Güney Afrika

 

Hint Okyanusu'nun çalkantılı sularına dönüşen düşkün uçurumlar ve yeşil tepeler ile bu karamsar bir plaj. Duvardaki Delik (Coffee Bay'den beş mil yukarıda) Mpako Nehri'nin ağzında denize doğru uzanan muhteşem bir kayadır.

Bilmenizde fayda var: Bu güzel sahil şeridini görmenin en iyi yolu, yürümektir.

 

96. Ifaty Plajı , Madagaskar

 

Bu beş yıldızlı bir tatil plajı değil. Gölge, çizgili şemsiyeler değil, palmiye ağaçlarının sarkması ve balıkların evleri, beceriksizce doğal malzemelerle bir araya getirilerek kıyıya dizilir. Ama bu yüzden Madagaskar'ın güneybatı kıyısındaki Ifaty'yi seviyoruz. Etrafında şnorkelle yüzebileceğiniz veya renkli bir sığınağın kanosunda yüzeyden keşfedebileceğiniz bir mercan kayalığı ile çevrilidir.

Yararlı bilgiler: Balinalar genellikle Temmuz ve Ağustos aylarında ziyaret eder.

95. Praia do Sancho , Fernando de Noronha, Brezilya

 

Genellikle Brezilya'nın en iyi plajı olan Praia do Sancho, Fernando de Noronha adasında, Atlantik Okyanusu'na değil Brezilya kıyılarına bakan bir koydur.

Vurgulama: Bitki örtüsüyle kaplı dik, kayalık uçurumlar, sadece uçurumun yüzüne veya teknelerle bağlanan merdivenlerden erişilebilen berrak suların bir arka planını oluşturur.

 

94. Hot Water Beach , Coromandel Yarımadası, Yeni Zelanda

 

Yeni Zelanda'nın Kuzey Adası'nın doğu kenarındaki bu plajın yakınındaki volkanlar , çok sıcak suların yeraltı rezervuarlarını geliştirir. Zamanla, bu su yüzeye kaçar, yol boyunca soğurken, yine de 64 ° C (147 F) kadar sıcak sıcaklıklarda ortaya çıkar.

Vurgulama: Kaplıcalara yalnızca gelgitte erişilebilir; kepçeli olanlar ılık kumda özel spalar oluşturabilir.

 

93. Long Beach , Phu Quoc, Vietnam

 

Phu Quoc hızla Vietnam'ın en popüler yeni ada hedef haline geliyor . Konik şapka pazarında tüccarlar bagetleri, ördekleri, uçan kertenkeleleri ve Körfez'in Tayland tarafında nadiren görülen diğer eşyaları alırken, motosikletler inci çiftliklerine ve eski tarz balıkçı limanlarına kırmızı toprak yollar katlıyor.

Vurgulama: Günlük 5 $ karşılığında motosiklet ve gecelik 20 $ karşılığında bungalov kiralayan yerel ailelerin hakim olduğu Long Beach, 1980'lerin sonunda Tayland'ın bazılarını hatırlatıyor.

 

92. Meads Bay , Anguilla

 

Anguilla plajları ortalama değil. Karayipler'deki bu leke, plaj tanrıları pastoral yerleri salonlara geçirirken sıranın önündeydi. Adanın en uzun plajlarından biri olan Meads Bay'in şekerli kumları ve küvet ılık suyundan yoruyorsanız, yakınlarda birkaç iyi restoran ve otel vardır.

Vurgu: Blanchards Beach Shack fantastik ıstakoz rulo ve büyük mango colada vermektedir.

 

91. Bottom Bay , Barbados

 

Bottom Bay, Barbados

istockphoto

Barbados'taki gelişme aşırılığından kaçan birkaç güzel plajdan biri olan Bottom Bay, yüksek mercan kayalıkları ile çevrili ve neredeyse keşfedilmemiş bir cennet cebi haline geliyor.

Vurgu: Kaplumbağalar ve balinalar bazen okyanusa bakan kayalıkların tepelerinden görülebilir.

90. Paradise Beach , Rab, Hırvatistan

Hırvat Rab adası, modern sıska daldırmanın doğum yeri olduğunu iddia ediyor.

1936'da Kral VIII. Edward ve Wallis Simpson, Kandalora'nın girişinde çıplak olarak yıkanmak için şehir yetkililerinden izin aldılar ve insanlar o zamandan beri adanın plajlarında aynı şeyi yapıyorlar.

Vurgu: Deniz yarım kilometre bile sığ kalıyor ve bu da onu acemi yüzücüler için ideal bir yer haline getiriyor.

Dubrovnik diğer rivieralara paralarını veriyor

 

89. Lover's Plajı , Baja California Sur, Meksika

 

Tekneyle en iyi erişilen yarı gizli bir koy olan Lover's Beach, bir zamanlar korsanlarla, şimdi fotoğrafçılarla popülerdi.

Unutmayın: Plaj küçük ve deniz sert alabilirsiniz, bu yüzden uzun süre kalacak bir yer değil. Kasabaya dönüş ulaşımını önceden ayarlamalısınız, saat 16.00 gibi tekneler az.

Hedef: Meksika

 

88. Byron Bay , Avustralya

 

Barlar, kafeler ve kitapçılar, sokaklarda yalınayak ve şaşkın gözlü yürüyen buskers, müzisyenler, sanatçılar ve drift'lara ev sahipliği yapıyor. Sörfçüler mükemmel dalgaları beklerken, Çiçek Gücü jenerasyonunun kalıcı bir kokusu var.

Vurgu: Byron Bay Bluesfest her yıl dünya müziğindeki en büyük isimlerin bazılarını ve onunla binlerce Sydneysider'ı çekiyor.

 

87. Arashi Plajı , Aruba

 

California Deniz Feneri, gemileri Aruba'nın bu kuzeybatı ucundan uzak tutar, ancak aynı zamanda doğal kıyıları arayan plaj serserileri için bir işaret görevi görür. Oraya gidin, Arashi Plajı'nın bozulmamış kumlarına çarpacaksınız (sadece birkaç palapa var).

Vurgulama: Şnorkel. 400 metrelik bir Alman yük gemisi enkazı hemen açık denizde yatıyor.

 

86. An Bang Plajı , Hoi An, Vietnam

 

Yumuşak dalgalar, yumuşak beyaz kum. Son zamanlarda An Bang Beach, Batı tarafından yönetilen barları ve restoranları açıklayan göçmen turistler arasında yer aldı.

Vurgulayın: Kasabadaki birçok restoran, Viet imparatorluk mutfağında uzmanlaşmıştır Hoi An, ülke çapında bilinmektedir.

 

85. Bandon , Oregon, Amerika Birleşik Devletleri

 

Güzelliği var - güneş çarpıcı kaya oluşumları üzerinde batıyor - iyi yemek var - uzun büyüyen bir mevsim ve iddialı şeflerin akını. Ayrıca güneyde bir safari oyun parkı ve kuzeyde muhteşem bir sahil Bandon Dunes Golf Resort bulunmaktadır.

Diğer bilgiler: Yerli Amerikan folkloruna göre, Face Rock'ın alışılmadık oluşumu, kötü bir deniz ruhu tarafından boğulan bir prensesin yüzünü temsil eder.

 

84. Puka Beach , Boracay, Filipinler

"Tropik cennet" ününe saygın bir iddiada bulunan Boracay, tozlu plajları, su sporları ve kaplıcaları vardır. Puka Plajı, Puka mermileriyle adlandırılmıştır, buradaki kum kabadur.

Vurgulama: Puka, Boracay'ın ikinci en uzun plajıdır ve çoğu zaman tatil köyleri ve sınırlı sayıda restoranı olmayan nispeten boştur.

Boracay'daki en iyi plajlar

 

83. Ffryes Plajı , Antigua

 

Çoğu zaman burası boştur, bu yüzden gelenler genellikle kendilerine sahiptir. Hafta sonları ya da bir kruvaziyer kasabasındayken plaj yerlilerle canlanıyor.

Vurgulama: Manzarayı (muhteşem gün batımları) ve bir avuç baraka barından birinde bir şeyler içmenin dışında yapacak çok şey yok.

 

82. La Concha , İspanya

Bir şehir plajı için La Concha güzel. Bir mesire, kolay erişim, harika restoranlar ve diğer şehir avantajları ile birlikte gelir. Ayrıca yüzebilen suya sahiptir.

Vurgulama: Tapas. Kumların arkasındaki kafe ve restoranlar, bu kuzey kıyısındaki en iyi küçük yiyeceklerden bazılarını sunmaktadır.

Hedef: İspanya

81. Las Salinas , İbiza, İspanya

İkonik bir hilal kumu olan Las Salinas, adanın en güzel plajıdır. Müzik, sabahtan akşama kadar barlardan patlar ve A-listesi ünlülerini çeker.

Vurgu: Plaj ayrıca çıplak güneşlenenler için bir mıknatıs.

 

80. Maclear Burnu , Malavi

 

Maclear Burnu, okyanus gibi hissettirecek kadar büyük bir göl olan Malawi Gölü'nün kenarında oturuyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Bir hippi mekânı olan plaj, bir avuç hostel ve dalış mağazası ile kaplı tek bir toprak yolla şehre bağlıdır.

Vurgulama: Dalış, şnorkel, kano - su tuzlu su içermez ve köpekbalığı veya denizanası yoktur.

Malavi seyahat listenizde 5 neden olmalı

 

79. Unawatuna , Sri Lanka

 

Harika plajların bulunduğu bir ülkede çarpıcı bir plaj olmak kolay olamaz, ancak Unawatuna bunu yapar. Sri Lanka'nın güney ucundan sarkan bir milden fazla uzanır ve palmiye ağaçları, saz kulübeleri ve yavaş bir tempo ile işaretlenir. Ne yazık ki, bölge 2004 tsunami tarafından sert bir şekilde vuruldu ve yer henüz tsunami öncesi güzelliğine dönmedi.

Vurgu: Rahat, genç gezgin atmosferi.

 

78. Jeffreys Bay , Güney Afrika

 

Jeffreys Bay'in efsanevi molaları, en iyi sörfçüleri yıllık Billabong Pro ASP Dünya Turu sörf etkinliğine çekiyor. Yakındaki lagünler, yelken ve kano sporu için ideal yerlerdir. Nadir kuşlar için bir cennet olan Seekoei Nehri Tabiatı Koruma Alanı yakındadır.

Vurgulama: Göç eden balinalar her mevsim doğum için koydan geçer.

 

77. Vilanculos Plajı , Mozambik

 

Tembel. Arkadaş canlısı. Scenic. Büyük yüzme. Vilanculos, Batı Hint Okyanusu'ndaki en iyi dalış yerlerinden biridir.

Vurgula: Küçük sahil kasabası Vilanculos, sokakları sazlayan kulübelere, dost canlısı bir nüfusa ve çok sayıda bar ve restorana sahiptir.

 

76. Flamenco Plajı , Porto Riko

 

Porto Riko'nun plajlarının çoğu çöp imha sorunlarından muzdarip. Bu değil (bir paslanma tankı göz alıcı bir çöp parçası yapmasına rağmen). Flamenko, arkasında kamp alanı bulunan kusursuz bir kum doğal hilalidir.

Vurgulama: Açık denizden bir çeyrek millik bir resif harika dalış ve şnorkelli yüzme manzaraları sunmaktadır.

 

75. Ölüdeniz Plajı , Türkiye

 

Adı "Ölü Deniz" anlamına gelir, ama düşündüğünüz kişi değil. Bu plajın dağ manzarası arasındaki korunaklı konumu, fırtınalarda bile suyu sakin tutar; kafeler, mağazalar ve restoranlar besin sağlar.

Vurgu: Ormanlık alanlar ve dağlar üzerinde yamaç paraşütü turları.

 

7 4. Capo Sant'Andrea , Elba, İtalya

 

Napolyon'un neden ayrılmak istediğini hayal etmek zor. Bu girişte su, en derin bölümlerde bile deniz tabanını görecek kadar açıktır. Kestane ağaçları kıyı şeridine kadar uzanır.

Vurgulamak: Girişin altın plajları, yumuşak eğimli granit bloklarla çerçevelenir - yaz aylarında güneşlenme tarafından alınan doğal şezlonglar.

Hedef: İtalya

 

73. Venice Beach , California, Amerika Birleşik Devletleri

 

Bu sahil bölgesi bir SoCal kurumu ve herkese açık ucube gösterisi. Qi gong masörleri, saç örgüler, falcılar ve sanatçılar 2½ millik Venedik Boardwalk boyunca gezinir.

Vurgu: Sahil açık basketbol sahaları - rekabet hafta sonları ve akşamları şiddetli olabilir.

 

72. Plage de Piémanson , Fransa

 

Saf ölçek, görkemli bir şekilde bozulmamış vahşi doğa ve çıplak banyo için Plage de Piémanson en iyiler arasındadır. Parc Naturel Régional de Camargue'nin bir parçası olan karanlık plaj, sonsuza dek uzanan sarımsı kumdur.

Vurgulamak: Buraya ulaşmak için pembe flamingoların kolonilerinden geçiyorsunuz ve rezervde vahşi bir şekilde dolaşan eski bir beyaz at cinsi olan Camargue atlarını görebilirsiniz.

Hedef: Fransa

 

71. Kuş Caye Gülüyor , Belize

 

Deniz seviyesinden sadece bir metre yüksekliğe ulaşan bu korunan ada, hektardan daha azdır, ancak Belize sahilindeki en iyi günlük gezilerden birini sunar. Çok sayıda mercan, kuş ve deniz yaşamı burayı ev olarak adlandırıyor, bu yüzden birçok ziyaretçi mükemmel diyor.

Vurgu: Adaya isimlendirilen gülen martılar devam etti, ancak balıkçıllar, karatavuklar ve pelikanlar sıklıkla görülebilir.

 

70. Punalu'u , Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri

 

Şekerli kumlar ve pastoral yüzme koşulları yok, ancak dramatik bir siyah bazalt kıyı bulacaksınız ve bu Big Island plajında ​​şnorkelle dalış yaparsanız yeşil ve şahin kaplumbağalarının yanı sıra yunuslar ve balina köpekbalıklarını görebilirsiniz.

Vurgulama: Buraya gelmek, uzak ve gelişmemiş plajın altını çizen, ormanlık bir toprak izi boyunca 20 dakikalık bir yürüyüşü içerir.

Honolulu şehrine mi gidiyorsunuz? İçerdekiler ipuçlarını paylaşır

 

69. Los Roques , Venezuela

 

Tamam, bu sadece birkaç yüz gibi bir plaj değil, ancak Los Roques takımadalarındaki 350'den fazla adadan seçim yapmak imkansız. Hangi adada olursanız olun, büyük Cayo Grande'den küçücük Gran Roque'a kadar, sadece birkaç pudralı ayak iziyle kör edici beyaz kum ve sığ, tropikal sulara sahip olacaksınız.

Vurgulamak: Tüm alan temelde muazzam bir su sporları arenasıdır - dalgıçlar, şnorkelciler, balıkçılar ve sığ su sıçramaları terk etmeyi zor bulacaktır.

 

68. Kaiteriteri Beach , Nelson, Yeni Zelanda

 

Altın kumu ve Yeni Zelanda'da en güneş saatleriyle Kaiteriteri Beach, Yeni Zelanda'nın Güney Adası'nın tepesinde ve Abel Tasman Ulusal Parkı'nın giriş kapısıdır.

Önemli Noktalar: Penguenler, mühürler ve yunuslar yaygındır.

 

67. Belle Mare , Maritus

 

Mauritius'un doğu kıyısındaki sakin Belle Mare plajından güneşin doğuşu, uyandırma çağrısına değer. İnce beyaz kumu ile bilinmesine rağmen, bu zar zor gelişmiş plaj boyunca tenha bir alan bulacaksınız.

Yararlı bilgiler: Heyecan seviyelerini yükseltmek için Belle Mare yakınlarındaki Waterpark Leisure Village dev oluklar ve kaydıraklar sunuyor.

 

66. Skagen Plajı , Danimarka

 

19. yüzyılda bir sanatçı kolonisi olan Skagen sahili, sütlü beyaz tepeler, masal ormanları ve rüzgarla dolu plajların manzarasında 40 mil uzunluğunda bir kum şerididir.

Vurgulayın: Skagen'in suları yüzmek için çok soğuksa, başka cazibe merkezleri de vardır - yıllık yaz ortası'nın Skagen Sonderstrand, Bolcheriet şeker fabrikası ve kuzey Avrupa'nın en büyük kumulları olan Råbjerg Mile'deki şenlik ateşi.

 

65. Isshiki Plajı , Hayama, Japonya

 

Yazın zirvesi sırasında, kumsalın iki hilal rüzgar sörfçüleri, kanocu ve yüzücüler ile vızıldar. Satıcılar ahşap barakalar barlar, restoranlar ve duş üniteleri dikmektedir. Blue Moon tanınmış bir plaj kulübesidir - hafta sonu akşamları konserlere ev sahipliği yapar.

Vurgu: Hayama'nın Isshiki Plajı'na bakan İmparatorluk Villası, 1894'ten beri Japon imparatorları tarafından kış tatil evi olarak kullanılmaktadır.

Hedef: Japonya

 

64. Radhanagar Plajı , Andaman Adaları, Hindistan

 

Bu popüler ama geniş plaj, Hint Okyanusu'ndaki diğer birçok plajı mahveden 2004 tsunamisinin etkilerinden büyük ölçüde kaçtı. Tropikal bir orman, ılık, sakin suya sorunsuz bir şekilde eğimli olan gevrek kumlara eğilir.

Vurgulayın: Plajın batı kenarında, genellikle insanlardan yoksun bir lagün bulabilirsiniz.

Hedef: Hindistan

 

63. Pulau Derawan , Endonezya

 

Turist konaklama burada no-frills ve yeri özel kılan budur. Çoğu ziyaretçi adanın lekesiz gümüş kumsallarında dolaşan kaplumbağaları tespit edebilecek.

Vurgulama: Derawan'ı çevreleyen suların manta ışınlarına ve yeşil kaplumbağalara ev sahipliği yaptığı bilinmektedir.

 

62. Haad Rin, Ko Pha Ngan , Tayland

 

Haad Rin'in rezil dolunay partileri hayat boyu bir kez yaşanır. Çoğunlukla bir kez yeterli olduğu için.

Yararlı bilgi: Sarhoş, kimyasal yakıtlı partiler dışında, ucuz alkol, harika yemekler ve eğlenceli bir kalabalık var.

 

61. Suvayr , Fas

 

Genişleyen Essaouira plajı, bu rahat Fas kasabası için geniş bir dinlenme salonu gibidir. Yazın rüzgar ve uçurtma sörfçülerini, kışın sörfçüleri çekmektedir. Limanın uzağındaki körfezin etrafında Jimi Hendrix'in "Kumdan Kaleler" için ilham kaynağı olduğu söylenen bir kale var.

Yararlı bilgiler: Essaouira alacakaranlıkta çok güzel. Liman, eski şehre doğru bakan harika fotoğraflar sunar.

 

60. Beidaihe , Çin

 

Beidaihe, yıllardır Çin'in üst kabuğunu memnun ediyor. Pekin, Mao Zedong ve Deng Xiaoping'den birkaç saat sonra özel villalarda ulusal politikalar yayınladı. Bölge Rus turistler arasında popüler olmaya devam ediyor - eski Çin-Sovyet bağlarının bir hatırlatıcısı.

Vurgu: Beidaihe'nin restoranları, çoğunlukla iyi deniz ürünleri ve soğuk bira gibi basit zevkler sunar.

Asya'da 12 kalabalık olmayan ada kaçıyor

 

59. Na'ama Bay , Şarm El-Şeyh, Mısır

 

Mısır'ın Kızıldeniz sahilinin ortasında, Na'ama Körfezi, çeşitli deniz yaşamına, suyun yüzeyinden görülebilen renkli mercanlara ve Jolie Ville Hotel'in önündeki kumsaldan şnorkelle dalışa sahiptir.

Vurgulama: Kasım ve Aralık aylarında yüksek sıcaklıklarda 23-27 C sıcaklıkta ve günde 10 saat güneş ışığında, Mısır'a sunulan birçok kış seyahat fırsatından yararlanmak için ideal bir yer.

 

58. Akajima , Okinawa, Japonya

 

Akajima adacıkları, yaz aylarında Japon günlükleri arasında popülerdir, ancak yabancı gezginler nadir bir manzaradır. Yoğun sezonda bile tecrit edilmiş bir çekiciliği korur. Plajlar lekesiz, genellikle sadece bir avuç sörfçü ile noktalı.

Vurgulamak: İç kısımlarda, ilginç bir Ryukyuan miras evi ziyarete açıktır.

 

57. Abaka Körfezi , Haiti

 

Haiti'deki bir Vache adası, plaj sınıfı bölümünde ağırlığının üzerine yumruk atıyor - sekiz kilometrelik ada, Akaba Körfezi'ne ev sahipliği yapıyor ve Karayipler'deki en iyi fotoğraf operasyonlarından bazılarına sahip. Kaliteli ve uygun fiyatlı konaklama kumları sıralar.

Vurgu: Abaka Bay Resort, okyanus manzarasına sağlar plaja bir adımdır ve ortalama deniz kabuğu akşam yemeği sunmaktadır.

 

56. Diani Plajı , Kenya

 

On iki artı kilometrelik palmiye saçaklı plaj, sadece deniz kenarında mercan kayalığı tarafından bozulmamış ve deniz yosunundan uzak tutulur. Kenya'nın en popüler plajlarından biri haline geldi. Süpermarketler, oteller ve maymunlar deneyimin bir parçası haline geldi.

Yararlı bilgiler: Uçurtma sörfü yapmayı öğrenmek ister misiniz? Burada dersler var.

 

55. Phra Nang Beach , Railay, Tayland

 

Dali-esque kireçtaşı yapıları, yüzlerce uçurum tırmanma rotası ve Tiffany-mavi suları ile Railay, tecrübeli kaya tırmanışçısının rüyasıdır. Turistlerin bölgenin ana plajı olan Phra Nang'dan atlayabileceği sarkıt kenarlı uçurumlar.

Bilmeye değer: Railay'a sadece Krabi ve Ao Nang'dan uzun kuyruklu tekne ile erişilebilir olsa da, turist mevsimlerinde kalabalık olabilir.

 

54. Cavendish Plajı , Prens Edward Adası, Kanada

Mükemmellik sizi sinirlendirirse, Prens Edward Adası'ndan kaçının. Adanın en pastoral özelliği Cavendish Beach, kumtaşı kayalıklarla ve kum tepeleriyle çevrili kremsi kumlara sahip ve hem yazarların hem de turistlerin hayal gücünü yakaladı.

Diğer bilgiler: Bölge, "Yeşil Gables'ın Anne" sindeki ilham verici sahnelerle ünlüdür.

 

53. Küçük Mısır plajları , Nikaragua

 

Düşük anahtar, gelişmemiş ve durgun olan Küçük Mısır Adası, korsanları için bazen hala bir duraktı. Bu günlerde, birkaç gün rustik, beş yıldızlı özgür yaşam arayanlar için bir tatil yeri olarak daha sık kullanılmaktadır.

Bilmeye değer: Dalış ve şnorkel için harika bir yer.

 

52. Güneybatı Plajı , Koh Rong, Kamboçya

 

Koh Rong , Tayland Körfezi'nin en muhteşem adalarından biridir ve güneybatı tarafında, bu şekilde girişimde bulunanları her zaman baştan çıkaran yaklaşık üç mil dokunulmamış beyaz kum vardır.

Vurgulamak: Bu plajın en güney ucunda renkli tavşan balığı, çavuş balığı ve papağan balığı ile mükemmel şnorkel kayalar bulunmaktadır.

Hedef: Kamboçya

 

51. Panama City Beach , Florida, Amerika Birleşik Devletleri

 

Sebepsizce dünyanın bahar tatili başkenti değil. Her yıl, 6 milyondan fazla kolej çocuğu ve güneş arayan, Panama City Beach'e dökülüyor, zümrüt sularla dolu, beyaz kumu, renkli resifleri, balıkçılığı ve sert çekirdekli insanları izliyor. Ve, tamam, belki bir iki içki.

Önemli Noktalar: Panama City Beach'in kıyılarındaki tarihi batıklar, burayı mükemmel bir dalış alanı haline getiriyor. 1959'dan beri bir mini golf kurumu olan Goofy Golf, kitchy ve retro bir çekiciliğe sahiptir.

 

50. Porto da Barra , Salvador, Brezilya

 

Porto da Barra, Bondi'nin Sydney'e ve Venice Plajı'na Los Angeles'a olan Salvador'a gider. Küçük balıkçı tekneleri günün yakalanmasını sağlar, plaj voleybolu ve Buizos'ta geleneksel bir balık pazarı olan Balıkçı Kolonisi Manguinhos'ta görülecek çok şey vardır.

Vurgu: Salvador'da batıya bakan birkaç plajdan biri, böylece harika gün batımlarını yakalayabilirsiniz.

Brezilya'da 8 Harika Plaj

 

49. Tanjung Rhu , Langkawi, Malezya

 

Langkawi'deki çoğu turist Pantai Cenang plajına akın ediyor, ancak daha sessiz Tanjung Rhu dünyevi bir güzelliğe ve sakin bir atmosfere sahip. Uzun plaj alanı antik kireçtaşı mağaraları, dalgalanan su yolları ve yoğun mangrovlarla çevrilidir.

Önemli Noktalar: Four Seasons Resort, mangrov ormanları çevresinde tekne turları sunmaktadır.

Hedef: Malezya

 

48. Trunk Bay , St.John, ABD Virgin Adaları

 

Bu çarpıcı plaja girmek için bir ücret ödemek zorunda, ama çocuk buna değer. Saf plaj güzelliğinin bir kartpostalını hayal edin, sonra Photoshop'u daha mavi ve sarı-beyaz kumu daha yumuşak yapın ve Trunk Bay'a sahipsiniz.

Vurgula: Şnorkelciler, deniz tabanına yerleştirilmiş plaklara, baktıkları şey hakkında bilgi vererek küçük bir muamele görür.

 

47. Placencia Plajı , Belize

 

Placencia harika plajlara sahiptir, ancak bu en iyi 100 plaj varış noktası olması gereken maceralardır. Orman nehirleri, Maya harabeleri ve fantastik vahşi yaşam, burayı çeşitli amaçlarla bir plaj gezisi yapar.

Vurgulamak: Maymunlar, iguanalar ve manateesli bir lagünde kayık fırsatı.

 

46. ​​Natadola Plajı , Fiji

 

Muhtemelen Fiji'nin en güzel plajı Natadola Plajı, günde 24 saat yüzmek için iyi olan birkaç yerden biridir. Lüks bir resort, plaja geri döner ve hindistancevizi ve plaj moda aksesuarları satan satıcıları cezbeder, bu nedenle yalnızlıktan hoşlanıyorsanız, sizinle tatil köyü arasında mesafe koymanız gerekir.

Vurgulama: Gün batımında ata binmek.

 

45. Patnem Plajı , Goa, Hindistan

 

Anjuna plajında ​​bit pazarları ve turist övgüleri kakofonisi sizin için bir şey değilse, daha küçük plaj kulübeleri ile daha küçük komşu Patnem daha az klostrofobiktir.

Vurgulamak: Goan turist radarını öldürürken kendinizi gün batımının tadını çıkarmak için mükemmel bir yer.

 

44. Bondi Plajı , Sidney, Avustralya

 

İkonik çok yönlü harika bir plaj için Bondi ile kaçıramazsınız. Beyaz kumun geniş kıvrımlı hilal inanılmaz derecede meşgul olabilir, ancak bunun nedeni sadece sörfün gnarly olması, kumların temiz olması ve yakındaki atılmışların harika olmasıdır.

Vurgulayın: Güneşte geçirdiğiniz bir günün ardından, şehrin en iyi İtalyan restoranlarından biri olan Bondi Trattoria'da bir yemekle günü takip edebilirsiniz.

 

43. Nungwi , Zanzibar, Tanzanya

 

Daha önce: basit bir balıkçı köyü ve dhow inşa merkezi. Şimdi: avuç içlerinin nane mavisinden derin turkuazın tonlarına yavaş yavaş çözünen bir sahile yayıldığı Afrika'nın en güzel sahil hatlarından biri.

Vurgulama: Gün batımında, beyaz yelkenli dhows, tersaneden ayrılır ve harika bir fotoğraf çekimi yapar.

 

42. D-Day plajları , Normandiya, Fransa

 

6 Haziran 1944 sabahı tarihin en büyük amfibi operasyonu, Utah, Omaha, Altın, Juno ve Kılıç olarak adlandırılan plajlarda gerçekleşti. Normandiya'nın inişleri ve ardından gelen Normandiya Savaşı sonunda Avrupa'nın Nazi işgalinden kurtulmasına yardımcı oldu.

Vurgu: D-Day işgali sırasında yoğun bir şekilde bombalanan yakındaki bir şehir olan Caen'de büyük bir müze barışı anıyor.

 

41. Negril Plajı , Jamaika

 

Tesis geliştiricileri gelmeden önceki kadar bozulmamış değil, ama Negril'in "Altın Tabancalı Adam" da yer alan esneme kıyı şeridi, parti mutlu bahar kırıcıları ve rahatlık arayan aileler için canlı bir mıknatıs.

Vurgulama: Lüks tatil köyleri ve plaj sporları.

 

40. Dominical Plajı , Kosta Rika

 

Canavar dalgaları ve yemyeşil ormanlar, uzun, tembel yüzmeler için ideal ılık sular - insanlar Domincal'da genellikle beklediklerinden daha uzun kalırlar.

Vurgulamak: Tortilla Flats, harika yemekler ve şirket sunuyor. Bir sörfçü otel, sahil restoran ve oluyor gece nokta bir içine yuvarlandı.

 

39. Canggu Plajı , Bali, Endonezya

 

Bu sörf mükemmel sahil şeridi, kolay dalgalardan ciddi molalara kadar her şeye sahiptir. Sahne iddiasız ve ruh hali geri döndü. Kalabalık, Asya'yı iyi tanıyan maceracı insanlarla ağır.

Bilmeye değer: Burada çok az gece hayatı var; bunun yerine, gezginler kendileri ve yerlilerle geri tepiyor.

Endonezya'da 2 hafta - günlük plan

 

38. Karekare , West Auckland, Yeni Zelanda

 

Karekare 1993 yapımı "Piyano" filminde ölümsüzleştirildi. Siyah kumun görkemli bir süpürmesi çalı kaplı tepelerden önce uzanır. Karekare, yakındaki Piha'dan daha az turistik olma eğilimindedir. Daha sessiz bir plajı tercih ediyorsanız, bu plaj.

Önemli Noktalar: Karekare, yerel midillilerin ve atların yardım için para toplamak amacıyla yarıştığı yıllık plaj yarış günü için popülerdir. Plaj yarış günü genellikle nisan başında yapılır.

 

37. West Bay Beach , Roatan, Honduras

 

Honduras Körfezi Adaları'nın en büyüğü, dünyanın ikinci büyük resif sistemine - Mesoamerican Bariyer Resifi'ne yakındır. Bu, şnorkelciler ve dalgıçlar için çeşitli deniz yaşamı ve sonrası için çeşitli parti yaşamı anlamına gelir.

Resif : 1.000-1.500 olduğu tahmin edilen çeşitli kaplumbağa, balık, timsah ve dünyanın en büyük manate popülasyonunu tespit etme şansı sunuyor.

 

36. Bahia Solano , Kolombiya

 

Hareketsiz tekneler nehrin okyanusla buluştuğu yerde paslanır. Balıkçılar, ağları büyük bir koyda yavaşça ağlara atıyorlar. Moda mağazaları, sebze pazarları, kafeler ve barlar hareketli bir ana caddeye sahiptir.

Önemli: Plaj yakınındaki ucuz oteller, bütçe gezginleri için bir nimettir.

 

35. Balos Plajı , Yunanistan

 

Zorunlu kameralar. Girit'teki Kissamos yakınında, Balos Beach dönen renklerin bir lagünü - pastel pembeler, maviler ve turkuaz. Kalabalık olabilir ve çamurlu sığlıklardaki mikroorganizmalar hoş olmayan kokulara neden olabilir, ancak kartpostal resimleri için Yunanistan'ın en iyilerinden biridir.

Vurgu: "Karanlık turistler" için burada 19. yüzyılda bir katliam sahnesi olan bir mağara var.

 

34. Cayo Paraiso , Dominik Cumhuriyeti

 

Bu küçük adanın etrafındaki okyanusu doldurmak için bir Evian fabrikası kullanılmış olsaydı, su daha net olmazdı.

Vurgulama: Kum bankası, büyük şnorkel sağlayan bir mercan kayalığı ile çevrilidir ve korunmaktadır; adanın gölge için birkaç temel saz kulübesi var.

 

33. Margaret Nehri , Avustralya

 

Bu batı Avustralya kasabası, ılıman bir iklim, bebek pudrası plajları ve muhteşem manzarasıyla kutsanmıştır. Ayrıca ülkenin en iyi şaraplarından bazılarını üretiyor. Margaret Nehri'ndeki sörf, ciddi yatılılar çekiyor.

Vurgu: Margaret River'ın 60'dan fazla şarap imalathanesinde şarap tadımı en sevilen turistik aktivitedir.

 

32. Navagio Plajı , Yunanistan

 

Navagio Plajı veya Zakynthos Koyu veya Kaçakçı Koyu veya Gemi Enkazı Koyu - Zakynthos adasındaki bu küçük giriş için birçok isim var. Bilmeniz gereken tek şey, muhteşem ve eski bir geminin kalıntıları, 1983 yılında tuzlu ölümüyle karşılaşmadan önce sigara kaçırmak için kullanılan, kumdan zombi benzeri ortaya çıktığı bildiriliyor.

Bilmeye değer: Buraya ulaşmak için Porto Vromi'den her saat başı bir taksi beklemeniz gerekiyor.

31. Playa Paraiso , Cayo Largo, Küba

Küba'nın en iyi plaj adası aşırıya kaçıyor. Kristal gibi su, şeker gibi kum, çoğu gün gökyüzünün elektrik düzgünlüğünü bozmak için neredeyse hiç bir bulut yoktur.

Bilmeye değer: Bu "cennet plajı" adanın diğer plajları kadar açık değildir. Hava genellikle sakin ve deniz sığdır.

 

30. Grand Anse , Grenada

 

Muhtemelen Grenada'nın en iyi aile plajı - ayak dinlendirici kumlar, cildi rahatlatan sular ve ruh sakinleştirici esintiler - Grand Anse, asla kendinize benzeyecek kadar kalabalık ve samimi olmayacak kadar büyüktür.

Vurgulama: Havaalanına arabayla 15 dakikadan daha az bir mesafede - mükemmel bir uçuş sonrası ilaç.

 

29. Warwick Long Körfezi , Bermuda

 

Burada mercan pembesi kumu üzerinde ufuktaki dalgaları seyrederek saatler geçirebilirsiniz. Bu sinir bozucu bir şekilde mutlu olursa, buradan Bermuda'nın güney plajlarına tenha koylar sunan harika yürüyüş yolları var.

Bilmeye değer: Yüksek sezonda kalabalıklaşır, bu nedenle ideal plaj deneyiminiz yalnız ve sakinse, en iyi Mayıs-Eylül dışında ziyaret edilir.

Bermuda'da nerede yenir, kal ve oyna

 

28. Sunrise Beach , Koh Lipe, Tayland

 

Son yıllarda konaklama birikmesine rağmen, bu hala tartışmasız Tayland'ın en çarpıcı plajlarından biridir. Oda seçenekleri (lüksden backpacker'a) ve yemek seçenekleri konfor faktörüne katkıda bulunur.

Vurgula: Tüm ada yürüyerek dolaşmak için yeterince küçük.

 

27. Hanalei Bay , Hawaii, Amerika Birleşik Devletleri

 

Arka planda dağlar, önünde okyanus ve ayak altında üç mil kum, Kauai'deki Hanalei Koyu, bir sörfçü ve kürek sörfçüsünün rüyasıdır ve körfezin sağ tarafındaki bir resif, denize bakmaktadır.

Bilmeye değer: Fırtınalar ve kötü havalar, dalgalı okyanus koşulları ve en iyi kaçınılması gereken plaj akışı ile şeridi zorlu bir canavara dönüştürebilir.

 

26. Long Körfezi , Saint-Martin

 

Long Bay, adanın en uzun plajlarından biri olan nazik bir devdir. Lüks villalar ve bir lüks otel kuma yakın otursa da mütevazi.

Vurgulamak: La Samana otelin yakınında, resifli bir koyda harika bir şnorkel noktası vardır.

 

25. Sun Island Plajı , Maldivler

 

Hint Okyanusu'ndaki bu elmas, su üzerinde uyumak fikriyle çizilen ünlüler ve zengin balayı çiftlerinin gözdesi - yakındaki tatil köyleri stilts üzerinde lüks bungalovlar sunuyor.

Öne çıkan mercan kayalıkları binlerce tropikal balık, şnorkel ve dalgıçları cezbeder.

 

24. Egremni Plajı , Yunanistan

 

Dramatik günbatımları, elektrik mavisi su, herkes için yeterli alan: Lefkada adasındaki bu uzun kum kumu, 1990'larda bir yol inşa edildiğinden beri Yunanistan'ın en popüler plaj inzivalarından biri haline geldi.

Bilmeye değer: Çıplaklar genellikle plajın merkezi gerginliğini kullanırlar.

 

23. Crane Plajı , Barbados

 

Sığlıklarda pembemsi kumlar, kayalar veya diğer ayak dilimleme şeyleri - güneşli Barbadian huzuruna bu vinçle erişilebilen bir merdiven veya sahil asansörü tarafından erişilebilir, bu da onu güzel olduğu kadar yeni yapar.

Vurgulama: Yumuşak dalga, boogie yatılı için mükemmel.

 

22. Boulders Plajı , Cape Town

 

Boulders Beach, genellikle denize girip çıkan 3.000 jackass penguenine ev sahipliği yapıyor.

İpucu: Penguenleri görmek için en iyi yer, yakınlardaki Foxy Plajı üzerine inşa edilmiş bir görüntüleme tahtalarından.

 

21. Juara Plajı , Tioman Adası, Malezya

 

Tayland'dan daha az gelişmiş ve daha az cilalı olan Tioman Island'ın Juara Plajı, plaj deneyimine tamamen doğal, sessiz bir hava katıyor. Partileriniz hushed ve gece hayatı insan olmayan gibi sürece bu parti veya gece hayatı için bir yer değil.

Bilmeye değer: Çeşitli gezginler sahilde kum sineklerini rapor eder.

5 büyük Malezya adası - Tioman'dan Langkawi'ye

 

20. Rarotonga , Cook Adaları

 

Rarotonga, Cook Adaları zincirindeki 15 adanın en küçüğüdür ve kardeşleri kadar aşınmamıştır. Yemyeşil merkezi, 20 mil uzunluğundaki mükemmel beyaz kumla çevrilidir.

Vurgu: Adalıların rahat, müzik kültürü. Ne trafik ışıkları (hiçbiri vardır) yoksun o dans ve şarkı için yapar.

 

19. Maya Koyu , Ko Phi Phi, Tayland

 

Evet, "Plaj" burada çekildi ve turistlerle dolup taşıyor. Ama Maya Koyu geçilemeyecek kadar mükemmel. Beyaz bir kum plaj sarp kireçtaşı kayalıklarına sarılır ve mercan kayalıkları şnorkel için mükemmel bir yer yapar.

Bilmeye değer: Kalabalıkları önlemek için sabahın erken saatlerinde veya 17: 00'den sonra ziyaret edin

 

18. Gardner Bay , Espanola Adası, Ekvador

 

Galapagos Adaları'ndaki bu kıyı şeridini insanlarla paylaşmanız gerekecek. Sudaki manta ışınları, kumdaki deniz aslanları, albatros ve mavi ayaklı boobies, 10-12 saatlik tekne turunu değerli kılıyor.

Vurgulayın: Darwin hayranlarının bildiği gibi, Galapagos'taki birçok tür, burada Espanola'da bulunan kırmızı bir deniz iguana olan lav kertenkele gibi adalara özgüdür.

 

17. Nihiwatu Plajı , Sumba, Endonezya

 

Bazı açılardan mükemmel plaj. Güzel, temiz kum, temiz su, neredeyse hiç insan ve şaşırtıcı günbatımı ile uzak (bir saat sonra Bali 90 dakika sürüş). Etkileyici Nihiwatu beldesine ev sahipliği yapar ve ıslak mevsim dışında en iyisidir.

Vurgula: Sörfçüler için inanılmaz sol ara. Alacakaranlık yaklaştıkça, herkes için ahtapot, yengeç ve deniz yosunu için düşük bir gelgitte yakındaki bir resifin bir kısmını ovuştururken yerel köylülere katılma şansı.

 

16. Luskentyre Plajı , İskoçya

 

Outer Hebrides'deki Harris Adası'nda çok fazla bronzlaşmayacaksınız, ancak unutulmaz bir plaj yürüyüşü ve temiz hava ile dolu akciğerler alacaksınız. Kum uzun ve geniş uzanır ve yer yürüyüşçüler ve doğa severler tarafından popülerdir.

Önemli Noktalar: Midilli kıyı şeridi için size katılabilir, bölgede su samuru, mühür, yunus ve kartal görülebilir.

 

15. Hamamlar , Virgin Gorda, Britanya Virjin Adaları

 

Bazıları 40 feet kadar uzun olan büyük kayalar, adanın volkanik kökenlerini verir. Plaja girmek için küçük bir ücret var - bu BVI Ulusal Parkı'nın bir parçası - ama bu doğal olarak ısıtılan şezlonglarda güneşi ıslattığınızda buna değer.

Vurgulama: Bir halat ve basamak izi, Hamamlardaki kayalar arasından Şeytan Koyu'na gider.

 

14. El Nido , Palawan, Filipinler

 

El Nido, Filipinler'in "son sınırı" olan maceraya açılan kapıdır. Pudra ince plajları ve çırçır berrak suları, karstik kireçtaşı oluşumlarının, boş lagünlerin, mermer uçurumların, tarih öncesi mağaraların ve şelalelerin çarpıcı manzaralarını tamamlar.

Vurgulamak: Çevre suları 50'den fazla mercan türü içerir ve balinaları, balina köpekbalıklarını, deniz ineklerini, manta ışınlarını, yunusları ve nesli tükenmekte olan kaplumbağaları çeker.

 

13. Pulau Perhentian Kecil , Malezya

 

Malezya'nın Perhentian Adaları Kobe bifteğinin etoburlar için ne olduğunu serseriler; bir kez deneyimledikten sonra, hiçbir şey eşleşmiyor.

İki ana ada, backpacker mutlu Pulau Perhentian Kecil (Küçük Perhentian Adası) ve biraz daha pahalı konaklama birimleri olan Pulau Perhentian Besar (Büyük Perhentian Adası).

Vurgu: Pulau Perhentian Kecil'den çıkan mavi sularda her zaman kaplumbağalar ve küçük köpekbalıkları bulunur.

 

12. Tulum , Meksika

 

Tulum'da antik Maya kalıntılarının gölgesinde yüzebilirsiniz. Alan bir uçurumun kenarında sallanan Maya arkeolojik kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır. Altında kum ve yeşim yeşili sular parlıyor.

Vurgulama: Yucatan'ın turkuaz cenotes ve mükemmel dalış turist çekiyor. Mega tatil köylerinden butik konaklama birimleri sunan sazdan kabana kadar her şey mevcuttur.

Maya buhar banyosunda terleme

 

11. Whitehaven Beach , Queensland, Avustralya

 

Whitehaven Plajı, Whitsunday Adaları Milli Parkı'nın bir parçasıdır ve% 98 saf silika olan 2½ milden fazla kuma sahiptir - bu yüzden temizler. Ziyaretçilerin erişim için bir tur rehberine kaydolması gerekir ve sadece birkaç saat kalabilirler.

Bilmeye değer: 2010 yılında, plaj CNN'in En Çevre Dostu Plajı ödülünü kazandı.

Yaz aylarında denizanası dikkat edin.

 

10. Palaui Adası , Cagayan Valley, Filipinler

 

Muhteşem beyaz kumlar volkanik kayalar ve üstteki mavi-yeşil sular, mercan bahçeleri ve zengin bir deniz rezervi yüzeyin altında dalgıçlarla buluşuyor. Palaui tamamen ham güzellikle ilgilidir. Oraya gitmek için treks, dikenli çimen, çamurlu zemin ve mangrov ormanı gerektirir.

Yararlı bilgiler: Tatil köyleri veya otelleri olmayan Palaui'nin sadece iki gerçek seçeneği vardır: yıldızların altında kamp yapmak veya evde kalmak.

 

9. Şampanya Plajı , Vanuatu

 

Güney Pasifik adası Vanuatu ülkesi, birkaç yıl önce Mutlu Gezegen Endeksi onu Dünya'daki en mutlu ulus olarak sıraladığında manşetlere girdi. Böyle plajlarla, yerliler nasıl öforik olamazdı?

Vurgulayın: Plaj, bölgeye ilk gezginlerin tanıklık ettiği bir fenomenden alır - sığ sular, sanki plaj köpüklü bir şekilde yüzüyormuş gibi gelgitte fizz gibi görünür. Etki, deniz tabanındaki volkanik kayalardan kaçan gazdan kaynaklanmaktadır.

 

8. Matira Plajı , Bora Bora, Tahiti

 

Bora Bora plajların Gwyneth Paltrow'u gibidir: İnanılmaz olmak için biraz fazla mükemmel. Ancak Fransız Polinezyası'ndaki bu küçük adanın muhtemelen her gezginin yumuşak kumlarına veya sakin sularına ayak parmağı daldırması için yarattığı büyü henüz kırılmamıştır. Bora Bora ağır bir turizm merkezidir - lüks tatil köyleri ve bütçe bungalovları beyaz kum çevresini dolaşır. Ancak en iyi yeri olan Matira Beach, bunun gibi yerlerin neden ilk etapta popüler hale geldiğini hatırlatıyor.

Vurgula: Ziyaretçiler köpekbalıklarını besleyebilir, siyah inciler avlayabilir, II.Dünya Savaşı hatıralarına bakabilir veya sadece kumda tembellik edebilirler.

 

7. Wineglass Körfezi , Tazmanya

 

Beyaz kumlar, pembe granit kaya oluşumları ve yeşil tepeler Tazmanya'nın en çarpıcı sahil manzaralarından birini oluşturur. Hobart'ın kuzeydoğusunda Freycinet Milli Parkı'nın bir parçası.

Önemli yerler: Yürüyüş, şnorkelli yüzme, kano ve teknecilik popüler eğlencelerdir, ancak manzaraya hayranlıkla sahilde uzanır.

 

6. Cabbage Plajı , Cennet Adası, Bahamalar

 

Uygunsuz bir isim, bu uzun kum şeridinin kusursuz estetiğini bozmak için hiçbir şey yapmaz. Sandalye, şemsiye, bilezik ve Jet Ski turnuvaları iyi ruh halinize meydan okuyabilir, ancak yoğun bölümden doğuya doğru yürürseniz, dünyanın en iyi plajlarından birini kesintisiz olarak alabileceksiniz.

Bilmeye değer: Açık denizdeki sularda güçlü akıntılar var.

 

5. Anse de Grande Saline , St. Barths

 

Barths üzerinde çıplaklık teknik olarak yasaklanmış olsa da, bu Fransız Leeward Adası'ndaki naturistleri çeken iki plajdan biridir (belki de gelişmiş alanlara olan uzaklığı nedeniyle). Rüzgarlı olabilir ve çok az gölge var, ancak fotoğraf ops muhteşem.

Vurgulamak: Plajın arkasında bir bataklık alanı tropik kuşlar için bir yaşam alanıdır.

 

4. Anse Source d'Argent , La Digue, Seyşel Adaları

 

Seyşel Adaları'nın üçüncü büyük adası La Dique'deki bu kum şeridi, dünyanın en çok fotoğraflanan plajlarından birini oluşturmak için tuz-beyaz ve flamingo-pembe kumları karıştırır. Bir resif iyi şnorkel için su sakin tutar.

Vurgu: Yakın restoran Lanbousir teklifler cazip meyve-vur köri dahil olmak üzere yerel Creole yemekleri,. Kendin pişir kendin ye yiyenler plaja sadece beş dakika uzaklıkta bir süpermarkette yiyeceklerle kendi pikniğini ayarlayabilirler.

 

3. Grace Körfezi , Providenciales, Turks ve Caicos Adaları

 

Biraz daha sakin hissetmek için sadece bu plajın adını duymanız gerekir. Provo Adası'nın gururu turist ağırdır, ancak bunun nedeni dünyanın en iyi (üçüncü en iyi diyoruz) plajlarından biridir. Açık denizde bir mercan kayalığı sahili korur ve normalde Jacques Cousteau belgesellerinde görülen deniz yaşamını barındırır.

Vurgulayın: Bu mükemmel, sakin plaj destinasyonunda tembel ve bol restoran ve tatil beldelerinizi rahatsız edecek çok az şey var.

 

2. Rabbit Plajı , Lampedusa, İtalya

 

Kör edici beyaz uçurumlar, floresan mavi suları, sıcak sıcaklıkları ve kuru çöl arazisi ile, burası sık sık favori plaj listelerini üstlenir. Korumalı kaplumbağalar burada yumurta bırakır ve yunuslar suda görülebilir.

Vurgulamak: Muhteşem siyah ve kırmızı Mars benzeri bir plaja sahip olan yakındaki volkanik ada Linosa.

 

1. Grande Anse Plajı , La Digue Adası, Seyşel Adaları

Gözlerden uzak ve atlamak kolaydır, çünkü buraya gelmek biraz çaba gerektirir, La Digue'daki Grand Anse, diğerlerinin yargılanması gereken kriter olan arketipik plajdır. Bu bir zorunluluktur, özellikle sörfçü iseniz.

Bilmeye değer: Dalgalar gürültülü olabilir ve fazla gölge yoktur.

bottom of page